Aspekty práce z domova

Práce z domova. Uvažovali jste někdy, že byste takto pracovali? Že byste se ráno vyhnuli tlačenici ještě napůl spících lidí v nacpané hromadné dopravě? Že byste si udělali přestávku v práci na procházku nebo na jídlo přesně podle svých potřeb a ne podle režimu firmy? Že byste pracovali na nejdůležitějších úkolech v době, kdy sami cítíte, že se nejlépe koncentrujete a práce vám jde nejlépe od ruky? A místo toho ve své nejproduktivnější době sedíte na nudné poradě nebo je ve vaši kanceláři takový šrumec, že nic zásadního nemůžete udělat. Natož aby vám to šlo od ruky.

Co můžete získat, když budete pracovat z domova?

  • práce z domova je vhodná pro přivýdělek i hlavní činnost
  • možnost organizovat si svůj pracovní i volný čas
  • být s rodinou a přitom vydělávat peníze
  • žádné cestování do zaměstnání
  • možnost práce z jakéhokoliv místa (připojení na internet výhodou)
  • unikátní podpůrný systém a zázemí – vždycky využíváte moderní technologie pro komunikaci nebo práci.

O práci z domova se dnes často píše, jsou hlasy pro i proti. Ale je nezpochybnitelní, že určitým lidem možnost práce z domova dává šanci, jak skloubit složitou životní situaci s možností pracovat a vydělávat peníze, řadě lidí umožní přivydělat si, protože z časových důvodů nebo z důvodů péče o rodinu by nebylo v jejich možnostech chodit do druhého zaměstnání.

Flexibilita a home office

Být flexibilní je dneska pomalu nutnost. Pokud chodíte do zaměstnání, kde musíte být od – do a ještě se často stane, že si ani svoje aktivity nemůžete naplánovat, protože šéf vás domů nepustí, není to ideální situace. Váš osobní život se začne rozpadat, pro rodinu a známé jste nedostižní a zároveň nemáte čas na sebe a svoje zájmy, svůj odpočinek. Toto není trend moderní doby.

Pokud chcete změnit práci a začít něco nového, přivydělat si při zaměstnání, studiu nebo při rodičovské, určitě uvítáte nadstandardní pracovní podmínky.

Práce z domova (home office) se rozšiřuje čím dál více.

Dnes je důležitá flexibilita v kariéře i přivýdělku

Přibývá lidí, kteří v průběhu pracovního života vícekrát změní zaměstnání nebo obor činnosti. Nutnost změny je vyvolána životní situací nebo naopak neuspokojivou stávající pracovní situací.

Přibývá lidí, kteří si přivydělávají ke svému příjmu. Jsou takoví, kteří mají druhou práci pro radost, aby se naučili nové věci, poznali nové lidi a peníze získané z přivýděleku jim slouží na pořízení extra věcí pro radost nebo na cestování.

Ale přibývá také těch, kteří přivýdělek potřebují, protože s příjmem z jednoho zaměstnání nevyjdou. Uvádí se, že šestina Čechů si přivydělává. Ovšem stále to je nízký podíl ve srovnání s Evropou, např. Německem, Nizozemím.

Přestože postupně roste počet lidí, kteří si chtějí přivydělat – ať už z nutnosti nebo čistě aby zkusili něco nového, málokdo je spokojený s možnostmi přivýdělku. Kdo má dnes čas  dojíždět do druhého zaměstnání? Kdo by chtěl za dojíždění utratit pomalu polovinu toho, co si přivydělá? Kdo se chce vzdát času s rodinou, aby si někde přivydělal pár tisícovek? Odpověď je – nikdo. Přivýdělek musí být efektivní. Bez dojíždění, bez promrhaného času. Pokud chcete změnit práci a začít něco nového, určitě uvítáte nadstandardní pracovní podmínky.

Moje zkušenost: „Takto jsem začínala já. Potřebovala jsem přivýdělek, protože jsem se ocitla jako samoživitelka. Nebylo pro mne myslitelné docházet do druhého zaměstnání. Kam bych dala děti? Placené hlídání nepřicházelo v úvahu. Jednak bych za něj utratila pomalu všechno, co bych si přivydělala a navíc bych svoje děti celý den neviděla. Hledala jsem práci, kterou bych mohla dělat doma. Zároveň jsem hledala práci, která mi přinese odpovídající příjem. Chtěla jsem pracovat přes internet. Seznamovat se s novými technologiemi mne vždy bavilo. Takže určitě musí být možnost, jak nesedět v kanceláři, ale pracovat doma, hlavně aby včas byly výsledky. A našla jsem tento pracovní projekt.“

Náš pracovní projekt využívá všechny současné trendy a vymoženosti, proto zaručuje dlouhodobou perspektivu. Pokud jste odhodlaní začít s něčím novým, zapojíme Vás a povedeme, než se kompletně zapracujete.

Kontaktujte mne a začněte pracovat z domova v našem týmu.

Zajímavé aspekty práce z domova

Vyvážit soukromý a pracovní život je pro stále více lidí důležitější než práce sama. Někteří dávají přednost volnější pracovní době před výší platu. Firmy také objevily domácí štěstí svých zaměstnanců. Nově se starají o jejich pohodu při slaďování života rodiny a práce. Stále více společností umožňuje svým lidem pracovat z domova tam, kde je to možné – pravidelně, nebo když onemocní dítě. Postupně nabízejí i částečné úvazky, což dlouho nešlo. Pro firmy je to výhodnější.

„Je to přirozený vývoj,“ říká Barbora Hanzlíková, vedoucí personalistka plzeňské Škody Machine Tool. „V praxi se potvrzuje, že práce z domova, tzv. home office, funguje. Je lepší pracovat z domova, když je dítě nemocné, než si nervózně odpracovat osm hodin v kanceláři,“ dodává s tím, že se potvrzuje i to, že když firma vyjde vstříc matce nebo otci s malými dětmi a umožní jim práci na snížený úvazek, zaměstnanci se odmění firmě věrností. Lépe zorganizovat pracovní život svých lidí firmu nestojí žádné peníze.

Práce z domova je stále oblíbenější. Dokazují to průzkumy personálních agentur, které home office staví na přední místa nejžádanějších pracovních benefitů. Firmy šetří náklady a zaměstnanci tak lépe skloubí rodinný život s kariérou.

Základem úspěchu a spokojenosti při práci z domova je také zvládání některých „měkkých dovedností“, k nimž patří zejména selfmanagement (sebeřízení) a schopnost zorganizovat si čas. Dále rozhodně schopnost samostatně se rozhodovat, nemáte za sebou šéfa, kterého se můžete ptát na každou maličkost.

Pokud je možnost pracovat z domova, určitě potřebujete mobil a počítač. Firma zase musí umožnit připojení k firemním datům, což také vyžaduje speciální IT a telekomunikační vybavení, což je také jedním z důvodů, proč ne každá firma home office umožňuje.

Jaká je situace v Česku? Míst ve školkách je katastrofální nedostatek, mnozí zaměstnanci dojíždějí za prací dlouhé hodiny. Není se co divit, že by Češi rádi uvítali možnost pracovat z domova. Jenže tuzemské firmy na to zatím příliš neslyší.

„Práci z domova často vyhledávají matky s malými dětmi, lidé dojíždějící do zaměstnání více než hodinu, nebo lidé, kteří jsou často na cestách. Práce v režimu home office jim totiž umožňuje efektivně hospodařit s volným časem, nemusí například po schůzce cestovat ještě do kanceláře,“ uvádí Ondřej Wysoglad z personální agentury ADECCO.

(Uváděné informace byly publikovány ve zprávách na idnes.cz.)